dianna has logged 90 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sky High

Sky High

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
24
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★
Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Edit this entry  
12
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Harry Styles at the BBC

Harry Styles at the BBC

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Big Time Movie

Big Time Movie

2012
×
Edit this entry  
16
After

After

2019
×
★½
Edit this entry  
02
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Edit this entry