Sort by

dee 🌜 has logged 138 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
17
Belzebuth

Belzebuth

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Luce

Luce

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Self/less

Self/less

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Holiday Heart

Holiday Heart

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Head Count

Head Count

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Eli

Eli

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dude

Dude

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Demon Eye

Demon Eye

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blacula

Blacula

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
Edit this entry  
28
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★
Edit this entry  
22
Don’t Leave Home

Don’t Leave Home

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Quiet Room

The Quiet Room

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry