Sort by

allie 🕷 has logged 63 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Portal to Hell!!!

Portal to Hell!!!

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hamiltons

The Hamiltons

2006
×
★
Read the review Edit this entry  
27
The Hive

The Hive

2008
×
★
Read the review Edit this entry  
26
Contracted: Phase II

Contracted: Phase II

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Visitant

The Visitant

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Funhouse

Funhouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Punks

Night of the Punks

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Carnival

The Devil's Carnival

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bloody Bloody Bible Camp

Bloody Bloody Bible Camp

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alien Tampon

Alien Tampon

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Slasher

Night of the Slasher

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Smiling Man

The Smiling Man

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shhh...

Shhh...

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mirrored

Mirrored

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Child Eater

Child Eater

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House of Seven Corpses

The House of Seven Corpses

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suckablood

Suckablood

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Night of the Demons 2

Night of the Demons 2

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killer Kart

Killer Kart

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Givertaker

Givertaker

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Ever Change

Don't Ever Change

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eaglewalk

Eaglewalk

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fry Day

Fry Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bath Bomb

Bath Bomb

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Your Date Is Here

Your Date Is Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
We Summoned A Demon

We Summoned A Demon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Here There Be Monsters

Here There Be Monsters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
When Susurrus Stirs

When Susurrus Stirs

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maggots

Maggots

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry