Sort by

allie 🕷 has logged 271 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Within

Within

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toys of Terror

Toys of Terror

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creatures

Creatures

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Two

Two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Santa

Santa

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackals

Jackals

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Mother Krampus

Mother Krampus

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
A Very Ghoul Log Christmas

A Very Ghoul Log Christmas

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tag

Tag

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spaced Invaders

Spaced Invaders

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Saturday the 14th

Saturday the 14th

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Knock Twice

Don't Knock Twice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baphomet

Baphomet

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Shivers

Shivers

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lesbian Vampire Killers

Lesbian Vampire Killers

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
One Must Fall

One Must Fall

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rise of the Mummy

Rise of the Mummy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mutation

The Mutation

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Piranha

Piranha

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Double Walker

Double Walker

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider in the Attic

Spider in the Attic

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Sorority Sister Killer

Sorority Sister Killer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Cheer for your Life

Cheer for your Life

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Satanic Panic '87

Satanic Panic '87

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Slashlorette Party

Slashlorette Party

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry