• Scream

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★

  • Single All the Way

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • New York Ninja

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • V.C. Andrews' Hidden Jewel

    ★★

  • V.C. Andrews' All That Glitters

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • V.C. Andrews' Pearl in the Mist

    ★★★½

  • V.C. Andrews' Ruby

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Stand

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • A Recipe for Seduction

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Castle Freak

    ★★½

  • The Beastmaster Chronicles

    ★★★

  • Feliz NaviDAD

    ★½

  • Riders of Justice

    ★★★★