RSS feed for GhostMutt

GhostMutt has logged 49 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★
Edit this entry  
31
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★½
Edit this entry  
31
The Magnificent Butcher

The Magnificent Butcher

1979
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Iron-Fisted Monk

The Iron-Fisted Monk

1977
×
★★★
Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★½
Edit this entry  
27
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Edit this entry  
27
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
1922

1922

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Edit this entry  
26
Party Line

Party Line

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Slaughter Hotel

Slaughter Hotel

1971
×
★★
Edit this entry  
26
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★★
Edit this entry  
25
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
★★
Edit this entry  
19
The Dead Pit

The Dead Pit

1989
×
★★
Edit this entry  
19
The Haunted House of Horror

The Haunted House of Horror

1969
×
★★★
Edit this entry  
18
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Washing Machine

The Washing Machine

1993
×
★★½
Edit this entry  
12
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Warlock III: The End of Innocence

Warlock III: The End of Innocence

1999
×
Edit this entry  
12
Dark August

Dark August

1976
×
★★★
Edit this entry  
12
Dominique

Dominique

1979
×
★★
Edit this entry  
12
The Man Who Could Cheat Death

The Man Who Could Cheat Death

1959
×
★★★
Edit this entry  
10
Starcrash

Starcrash

1978
×
★★★
Edit this entry  
10
The DUFF

The DUFF

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Edit this entry  
06
Women in Cages

Women in Cages

1971
×
★★
Edit this entry  
05
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★
Edit this entry  
05
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Lust for a Vampire

Lust for a Vampire

1971
×
★★★★
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Edit this entry  
01
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry