• Satanic Panic

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Avengement

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • After Midnight

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Silence

    ★★★

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • We Summon the Darkness

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • The VelociPastor

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Hell Fest

    ★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Aniara

    ★★★★½

  • The Nightingale

    ★★★½

  • Greta

    ★★★

  • The Predator

    ★★★

  • The Nun

  • Dragged Across Concrete

    ★★★