• Pistol

    ★★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Men

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • X

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Dropout

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

  • Death on the Nile

    ★★★★½

  • Hellbound

    ½

  • Encanto

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • All My Friends Hate Me

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Oxygen

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Sound of Violence

    ½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • American Badger

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Passing

  • In the Earth

    ★½

  • Censor

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ½

  • The Woman with Leopard Shoes

    ½

  • Roald Dahl's The Witches

  • Out of This World

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Vicious Fun

    ★★½

  • The Old Ways

    ★★★★

  • Violation

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Run Hide Fight

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Kajillionaire

    ★★

  • My Spy

    ★★★★

  • Underwater

    ★★