Sort by

jay has logged 14 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Read prior review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry