GhostUplekar has logged 186 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
Edit this entry  
23
Aftermath

Aftermath

2017
×
Edit this entry  
22
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
Edit this entry  
18
3-Iron

3-Iron

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
Edit this entry  
12
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
Edit this entry  
09
The Trial of Joan of Arc

The Trial of Joan of Arc

1962
×
Edit this entry  
09
Le Trou

Le Trou

1960
×
Edit this entry  
07
Made in Britain

Made in Britain

1982
×
Edit this entry  
06
Another Round

Another Round

2020
×
Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Boarding Gate

Boarding Gate

2007
×
Edit this entry  
02
Werewolf

Werewolf

2016
×
Edit this entry  
01
Pusher III

Pusher III

2005
×
Edit this entry  
28
Fear City

Fear City

1984
×
Edit this entry  
28
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
Edit this entry  
27
The Nightcomers

The Nightcomers

1971
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Boys State

Boys State

2020
×
Read prior review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bruce Springsteen's Letter to You

Bruce Springsteen's Letter to You

2020
×
Edit this entry  
18
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
Read prior review Edit this entry  
17
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Sportin' Life

Sportin' Life

2020
×
Edit this entry  
15
Straight Time

Straight Time

1978
×
Read the review Edit this entry  
13
The Town

The Town

2010
×
Edit this entry  
07
Weiner

Weiner

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
Edit this entry  
29
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
Edit this entry  
29
In Absentia

In Absentia

2000
×
Edit this entry  
29
Stille Nacht I: Dramolet

Stille Nacht I: Dramolet

1988
×
Edit this entry  
27
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
14
Stille Nacht IV: Can't Go Wrong Without You

Stille Nacht IV: Can't Go Wrong Without You

1993
×
Edit this entry  
10
Teeth

Teeth

2007
×
Edit this entry  
10
House

House

1977
×
Edit this entry  
01
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Collateral

Collateral

2004
×
Edit this entry  
14
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Robbery

Robbery

1967
×
Edit this entry  
12
Money Movers

Money Movers

1978
×
Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
Edit this entry  
05
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read prior review Edit this entry