suzie fahrenheit tepes has logged 54 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Willard

Willard

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Capote

Capote

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil's Carnival

The Devil's Carnival

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crash

Crash

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gary Gulman: It's About Time

Gary Gulman: It's About Time

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alien

Alien

1979
×
Read the review Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Open Season 3

Open Season 3

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry