Sort by

feat. dante from the dmc series has logged 41 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jim Gaffigan: Mr. Universe

Jim Gaffigan: Mr. Universe

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minions

Minions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlotte's Web

Charlotte's Web

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Balto

Balto

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
An American Tail

An American Tail

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Adventures of Elmo in Grouchland

The Adventures of Elmo in Grouchland

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Marc Maron: Thinky Pain

Marc Maron: Thinky Pain

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Aziz Ansari: Buried Alive

Aziz Ansari: Buried Alive

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hannibal Buress: Comedy Camisado

Hannibal Buress: Comedy Camisado

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry