RSS feed for suzie fahrenheit tepes

suzie fahrenheit tepes has logged 29 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bye Bye Birdie

Bye Bye Birdie

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nine

Nine

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Antz

Antz

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry