Sort by

suzanne by leonard cohen has logged 34 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Winnie the Pooh: A Valentine for You

Winnie the Pooh: A Valentine for You

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
Dante's Lunch

Dante's Lunch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★½
Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Les Misérables in Concert - The 25th Anniversary

Les Misérables in Concert - The 25th Anniversary

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Les Misérables: 10th Anniversary Concert at the Royal Albert Hall

Les Misérables: 10th Anniversary Concert at the Royal Albert Hall

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tommy

Tommy

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
State Fair

State Fair

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bye Bye Birdie

Bye Bye Birdie

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Flintstones in Viva Rock Vegas

The Flintstones in Viva Rock Vegas

2000
×
Read the review Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry