Sort by

Jackson has logged 350 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Heaven

Heaven

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Events Transpiring Before, During, and After a High School Basketball Game

Events Transpiring Before, During, and After a High School Basketball Game

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Men in War

Men in War

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Encounter

Encounter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fulci for Fake

Fulci for Fake

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Erik the Conqueror

Erik the Conqueror

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shock

Shock

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Caltiki, the Immortal Monster

Caltiki, the Immortal Monster

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rabid Dogs

Rabid Dogs

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Werewolves on Wheels

Werewolves on Wheels

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Car Cemetery

Car Cemetery

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Memories

Memories

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fires on the Plain

Fires on the Plain

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wall

The Wall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beast of War

The Beast of War

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Three Burials of Melquiades Estrada

The Three Burials of Melquiades Estrada

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hercules in the Haunted World

Hercules in the Haunted World

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Asylum

Asylum

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Dr. Terror's House of Horrors

Dr. Terror's House of Horrors

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry