Sort by

Jackson has logged 29 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Congress

The Congress

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
From Beyond the Grave

From Beyond the Grave

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Samurai III: Duel at Ganryu Island

Samurai III: Duel at Ganryu Island

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry