• Spiderhead

    ★½

  • Men

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Crush

    ★★★

  • Moonshot

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

  • Fresh

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • F9

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Moxie

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½