Sort by
  • Loriot 100

    ★★★★

  • Thanksgiving

    ★★★★

  • Laim und die schlafenden Hunde

    ★★½

  • Night of the Hunted

    ★★★½

  • Underneath

    ★★★★★

  • Infested

    ★★★½

  • Nightman

    ★★★½

  • Eisspin, the Oh So Terrible

    ★★★½

  • Dogman

    ★★★

  • Slotherhouse

    ★★

  • We Are Zombies

    ★★★½

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★½

  • The Moon

    ★★★½

  • Sympathy for the Devil

    ★★★½

  • Anthropophagus II

    ★★★½

  • Restore Point

    ★★★

  • Within Temptation - Hellfest 2023

    ★★★★½

  • After Us, the Rest of the World

    ★★★½

  • Black Box

    ★★★★

  • God Is a Bullet

    ★★★★½

  • Mayhem!

    ★★★★½

  • The Seeding

    ★★½

  • The Roundup: No Way Out

    ★★★★

  • Robot Dreams

    ★★★★½

  • Vincent Must Die

    ★★★★

  • She Is Conann

    ★★★

  • Tiger Stripes

    ★★★★

  • The Animal Kingdom

    ★★★★

  • Mars Express

    ★★★

  • Wild Summon

    ★★★★

  • Fast X

    ★★★½

  • Sid is Dead

    ★★★

  • Mother, May I?

    ★★½

  • Shadow Island

    ★½

  • Blood & Gold

    ★★★½

  • Deadline

    ★★★★½

  • Heimsuchung

    ★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★★★

  • Renfield

    ★★★★

  • The Ghost Within

    ★★½

  • Girl Unknown

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • MCAINE: An Anagram of Cinema

    ★★★½

  • Raging Grace

    ★★★★½

  • Eyestring

    ★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Frontiers

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Mad Fate

    ★★★★

  • Sun and Concrete

    ★★★★

  • Perpetrator

    ★½

  • Pandemonium

    ★★★★

  • The Resurrection of Charles Manson

  • Creed III

    ★★★½

  • The Fearway

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Claudio's Song

    ★★½

  • Mad Cats

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★½

  • Detective Knight: Independence

    ★★½

  • Birth/Rebirth

    ★★★★

  • A Folded Ocean

    ★★★★

  • Sakra

    ★★

  • Lost in the Stars

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Play Dead

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Violent Night

    ★★★★