Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Perfect Stranger

Perfect Stranger

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Come True

Come True

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Uncommon Valor

Uncommon Valor

1983
×
★★★★
Edit this entry  
16
In Country

In Country

1989
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Power

The Power

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
13
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Story of Us

The Story of Us

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Assimilate

Assimilate

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Gaia

Gaia

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
I've Loved You So Long

I've Loved You So Long

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Grandmother

The Grandmother

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Annette

Annette

2021
×
★½
Edit this entry  
06
Beast

Beast

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dengler - Die schützende Hand

Dengler - Die schützende Hand

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Warlock: The Armageddon

Warlock: The Armageddon

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Postman

The Postman

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
All About Me

All About Me

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Warum

Warum

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Curveball – A True Story. Unfortunately.

Curveball – A True Story. Unfortunately.

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Sonata

The Sonata

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Warlock

Warlock

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Limey

The Limey

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Kindness of Strangers

The Kindness of Strangers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Throwback

Throwback

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Secrets We Keep

The Secrets We Keep

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Last Journey

The Last Journey

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Off Beat

Off Beat

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fado

Fado

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Excision

Excision

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
War

War

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Gigantic

Gigantic

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Project: Assassin

Project: Assassin

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
How to Make a Monster

How to Make a Monster

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Edit this entry