• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Vortex

    ★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★★★

  • The Life Ahead

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Victoria

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Lourdes

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Inclusief

    ★★★½

  • Don't Shoot

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Prison Architect

    ★★★½

  • Non-Fiction

    ★★★½

  • Girl

    ★★★

  • Burning

    ½

  • Climax

    ★★★★★

  • Étangs Noirs

  • Skate Kitchen

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Neon Demon

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Certain Women

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Añoranza

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★

  • Black

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★