Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ramón Ayala

Ramón Ayala

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
The Man Next Door

The Man Next Door

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Darkness

House of Darkness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Invisible Eye

The Invisible Eye

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Happy End

Happy End

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Accepted

Accepted

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone in the Night

Gone in the Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Prey

Prey

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Adult World

Adult World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★½
Edit this entry  
27
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Shocker

Shocker

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★
Edit this entry  
04
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Edit this entry