RSS feed for Gianluca

Gianluca has logged 19 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Horns

Horns

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Canastra Suja

Canastra Suja

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry