Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Dungeonmaster

The Dungeonmaster

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Hawk the Slayer

Hawk the Slayer

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Woman in Black 2: Angel of Death

The Woman in Black 2: Angel of Death

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Things to Come

Things to Come

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Gallows

The Gallows

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Magic Christian

The Magic Christian

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Night Child

The Night Child

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone

Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Legend of Boggy Creek

The Legend of Boggy Creek

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shaolin Temple

Shaolin Temple

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Werewolf Versus the Vampire Woman

The Werewolf Versus the Vampire Woman

1971
×
★★★
Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dr. Terror's House of Horrors

Dr. Terror's House of Horrors

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All This Mayhem

All This Mayhem

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Another Woman

Another Woman

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bound by Flesh

Bound by Flesh

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Came from Outer Space

It Came from Outer Space

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cleopatra Jones

Cleopatra Jones

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Others

The Others

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★★
Edit this entry  
04
White Ghost

White Ghost

1988
×
★★★
Edit this entry  
02
Voyage of the Rock Aliens

Voyage of the Rock Aliens

1984
×
★★★
Edit this entry  
01
Larry Kramer In Love & Anger

Larry Kramer In Love & Anger

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Brainstorm

Brainstorm

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Super Cops

The Super Cops

1974
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★
Edit this entry