Sort by

Gibnerd has logged 35 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Journey to the West: Conquering the Demons

Journey to the West: Conquering the Demons

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Vault of Horror

The Vault of Horror

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Case Against 8

The Case Against 8

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cards of Death

Cards of Death

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Sunshine

Sunshine

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The House That Dripped Blood

The House That Dripped Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jimi Hendrix: Hear My Train a Comin'

Jimi Hendrix: Hear My Train a Comin'

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Out of the Dark

Out of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Truth or Dare?: A Critical Madness

Truth or Dare?: A Critical Madness

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
13 Ghosts

13 Ghosts

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scum of the Earth!

Scum of the Earth!

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Absentia

Absentia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
That Cold Day in the Park

That Cold Day in the Park

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death Spa

Death Spa

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
Maleficent

Maleficent

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three the Hard Way

Three the Hard Way

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Brain

The Brain

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry