RSS feed for Gibran

Gibran has watched 64 music films.

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Cold War

  • Leto

    ★★★

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★

  • Lu Over the Wall

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

  • Gimme Danger

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • The Lure

    ★★★

  • Deathgasm

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Horsin' Around

  • Gloria

    ★★★½

  • What Did You Tell God?

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Pitch Perfect

  • Rock of Ages

  • The Muppets

  • Runaway

    ★★★

  • I'm Still Here

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

  • Music and Lyrics

  • Tenacious D in The Pick of Destiny

    ★★★★

  • Ray

  • Boundin'

  • School of Rock

  • Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

  • 8 Mile

    ★★★

  • Joseph: King of Dreams

    ★★½

  • Almost Famous

    ★★★★½

  • Coyote Ugly

    ★★½

  • High Fidelity

    ★★★★½

  • The Little Mermaid II: Return to the Sea

    ★★

  • Fantasia 2000

    ★★★

  • The Prince of Egypt

  • Wayne's World 2

  • The Muppet Christmas Carol

    ★★★★½

  • Wayne's World

  • Bill & Ted's Bogus Journey

  • The Doors

    ★★★½

  • Cry-Baby

  • An American Tail

  • Amadeus

    ★★★★½

  • Purple Rain

    ★★★½

  • This Is Spinal Tap

    ★★★★★

  • Michael Jackson's Thriller

  • Pink Floyd: The Wall

  • Heavy Metal

    ★★★

  • The Blues Brothers

    ★★★★

  • The Song Remains the Same

    ★★★★½

  • Tommy

    ★★

  • Jesus Christ Superstar

  • The Sound of Music

  • A Hard Day's Night

  • Singin' in the Rain

    ★★★★★

  • The Three Caballeros

    ★★★

  • I Love to Singa

    ★★★★½