• The Batman

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Get the Goat

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Black Bear

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Someone, Somewhere

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½