giclietta has logged 184 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Trip

The Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Gaia

Gaia

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maya and the Three

Maya and the Three

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
WolfCop

WolfCop

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★
Edit this entry  
29
The Twins

The Twins

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Duel

The Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry