giclietta has logged 22 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Settlers

Settlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Edit this entry  
10
The Colony

The Colony

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry