• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Comeback Trail

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Drifting Billy

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Rhubarb

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Persian Lessons

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Oasis

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½