• Purple Hearts

  • Dangerous Liaisons

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Armageddon Time

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Deep Water

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★★★

  • Through My Window

    ★★

  • Brazen

    ★½

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Anonymously Yours

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Friendzone

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Green Snake

    ★★★★★

  • The Last Letter from Your Lover

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Secret Magic Control Agency

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • New Gods: Nezha Reborn

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Just Another Christmas

    ½

  • The Croods: A New Age

  • What We Wanted

    ½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Spontaneous

  • Silver Skates

    ★★★★½

  • Coven

    ★★★★½

  • I Care a Lot

  • How I Became a Superhero

    ★★★½

  • Unknown Origins

    ★★★★★

  • Sky High

    ★★

  • Ava

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Knives Out: Making a Murder

  • The Turning

    ½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

  • M8 - When Death Rescues Life

  • Twin Murders: The Silence of the White City

    ★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Radioactive

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Trouble

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Strange but True

  • Men in Black: International

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

    ★★