Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Catholic School

The Catholic School

2021
×
½
Edit this entry  
09
Labor Day

Labor Day

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
I Came By

I Came By

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Trash

Trash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Portrait of a Thief

Portrait of a Thief

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
492: A Man Called Death

492: A Man Called Death

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Royalteen

Royalteen

2022
×
½
Edit this entry  
18
Trash

Trash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
Edit this entry  
06
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★
Edit this entry  
31
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
Edit this entry  
26
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Turning

The Turning

2020
×
½
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Untangle

Untangle

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Rio 2096: A Story of Love and Fury

Rio 2096: A Story of Love and Fury

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
A Wolf at the Door

A Wolf at the Door

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★
Edit this entry  
25
Lower City

Lower City

2005
×
★★½
Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★
Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Strange but True

Strange but True

2019
×
Edit this entry  
03
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
25
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Deep Water

Deep Water

2022
×
★½
Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★
Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★
Edit this entry  
13
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Monica and Friends: Lessons

Monica and Friends: Lessons

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★★★
Edit this entry