David has logged 405 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beyond Redemption

Beyond Redemption

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Dangerous Man

A Dangerous Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unbroken: Path to Redemption

Unbroken: Path to Redemption

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Volumes of Blood

Volumes of Blood

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Commando

Commando

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kin

Kin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Camp Daze

Camp Daze

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mansquito

Mansquito

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
Breaker! Breaker!

Breaker! Breaker!

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ator IV: The Hobgoblin

Ator IV: The Hobgoblin

1990
×
Read the review Edit this entry  
12
Hobgoblins 2

Hobgoblins 2

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ragdoll

Ragdoll

1999
×
Read the review Edit this entry  
12
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Warrior

Iron Warrior

1987
×
Read the review Edit this entry  
09
The Blade Master

The Blade Master

1982
×
Read the review Edit this entry  
08
Bonehill Road

Bonehill Road

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry