David has logged 28 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
November

November

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil and Father Amorth

The Devil and Father Amorth

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shocking Dark

Shocking Dark

1989
×
Read the review Edit this entry  
14
Pieces

Pieces

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Legend of Boggy Creek

The Legend of Boggy Creek

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demons

Demons

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cobra

Cobra

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tau

Tau

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Calibre

Calibre

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rampage

Rampage

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Carnage Park

Carnage Park

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Caught

Caught

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry