Sort by

Gigio_ has logged 257 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Closer

Closer

2004
×
Edit this entry  
27
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Radioactive

Radioactive

2019
×
Edit this entry  
26
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lulli

Lulli

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

1994
×
★★½
Edit this entry  
24
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Your Eyes Tell

Your Eyes Tell

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Aperte Start

Aperte Start

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Caderno de Receitas

Caderno de Receitas

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Anhangabaú

Anhangabaú

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Amélia em Transe

Amélia em Transe

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Neguinho

Neguinho

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Paloma

Paloma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Abjetas 288

Abjetas 288

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
a imagem não diz nada

a imagem não diz nada

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
À deriva

À deriva

×
★★½
Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Confessions of an Invisible Girl

Confessions of an Invisible Girl

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
½
Edit this entry  
20
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★
Edit this entry  
18
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
15
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Edit this entry