Sort by

Gigio_ has logged 36 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
Read the review Edit this entry  
31
O Parque

O Parque

×
★★★★★
Edit this entry  
30
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fatherland

Fatherland

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Entenda o processo colonial em cinco minutos!

Entenda o processo colonial em cinco minutos!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Asphalt Kiss

The Asphalt Kiss

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spit on the Broom

Spit on the Broom

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Doggiewoggiez! Poochiewoochiez!

Doggiewoggiez! Poochiewoochiez!

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Platform

The Platform

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Love for Sale

Love for Sale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Secret Diary of an Exchange Student

The Secret Diary of an Exchange Student

2021
×
Edit this entry  
23
Hill of Pleasures

Hill of Pleasures

2013
×
Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gilda

Gilda

1946
×
★½
Edit this entry  
08
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry