Sort by

gigi has logged 24 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
Read the review Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry