• Dune

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Panama Papers

    ★★★½

  • Operation Finale

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Black '47

    ★★★★

  • Blaze

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Marshall

    ★★

  • Contagion

    ★★½

  • There Be Dragons

    ★★

  • Righteous Kill

    ★★

  • Mystic River

    ★★★★

  • Reign of Fire

    ★★★½

  • The Pledge

    ★★★½

  • 8MM

    ★★★½

  • Meet Joe Black

    ★★★★

  • Ronin

    ★★★½

  • Twilight

    ★★½

  • Philadelphia

    ★★★

  • The Firm

    ★★★★★

  • The Package

    ★★★

  • Mississippi Burning

    ★★★★

  • Stand and Deliver

    ★★★½

  • The Little Drummer Girl

    ★★½

  • The Duellists

    ★★★★½

  • Three Days of the Condor

    ★★★½

  • The Parallax View

    ★★½

  • The Conversation

    ★★★★

  • Mean Streets

    ★★★★

  • Le Samouraï

    ★★★½

  • The Spy Who Came in from the Cold

    ★★★★½

  • Il Posto

    ★★★★½

  • L'Avventura

    ★★★★

  • Cat on a Hot Tin Roof

    ★★★★½

  • Them!

    ★★★★½

  • Red River

    ★★★½

  • Modern Times

    ★★★★