• The Batman

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Cry Macho

  • The Guilty

    ★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • America: The Motion Picture

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • The Ice Road

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • False Positive

    ★★

  • Fatherhood

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Infinite

  • Awake

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

  • Thunder Force

    ½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★

  • Boss Level

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★