• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Crush

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Umma

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • By Force of Habit

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • Passado Recente (Cinco Contos)

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Muitos Anos de Vida

  • Private Desert

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Nevertheless,

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Great White

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Deadly Illusions

    ½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Best Sellers

    ★★★

  • Scenes from Childhood

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • I Hate New Year's

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • My First Summer

    ★★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★½