Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Eu, Eu Mesma e S(Eu) Afeto

Eu, Eu Mesma e S(Eu) Afeto

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Men

Men

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Rust

Rust

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jesus Kid

Jesus Kid

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Eduardo and Monica

Eduardo and Monica

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
05
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
Girassol

Girassol

2022
×
Edit this entry  
27
(Olhei para a câmera)

(Olhei para a câmera)

2022
×
Edit this entry  
27
Batata Hot Shot

Batata Hot Shot

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Viver de Cinema

Viver de Cinema

2022
×
Edit this entry  
27
Limbo

Limbo

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
...

...

2022
×
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dinosaur Eggs in the Living Room

Dinosaur Eggs in the Living Room

2011
×
Edit this entry  
26
Ressuscita-me

Ressuscita-me

2017
×
Edit this entry  
26
Visit to the Museum

Visit to the Museum

2021
×
Edit this entry  
26
Antfilm

Antfilm

2021
×
Edit this entry  
19
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Um Guia Para Amargura

Um Guia Para Amargura

2017
×
Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lolita

Lolita

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
1.5

1.5

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Umma

Umma

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
White Night

White Night

2009
×
Edit this entry  
10
Estômago: A Gastronomic Story

Estômago: A Gastronomic Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Messengers

The Messengers

2007
×
★½
Edit this entry