giovana has logged 297 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Woman in White

The Woman in White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Queen: Live in Rio

Queen: Live in Rio

1985
×
Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Doors

The Doors

1991
×
★★★½
Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Very Good Girls

Very Good Girls

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Song to Song

Song to Song

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Bingo: The King of the Mornings

Bingo: The King of the Mornings

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Grease

Grease

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry