• The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • TFW No GF

  • The Grudge

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

  • Us

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Amityville Murders

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Cam

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Jigsaw

  • The Babysitter

  • Dismissed

  • Happy Death Day

  • Creep 2

  • Blade Runner 2049

  • Jeepers Creepers 3

  • Gerald's Game

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Leatherface

  • Amityville: The Awakening

  • 12 Feet Deep

  • Annabelle: Creation

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Keep Watching

  • It Comes at Night

  • My Friend Dahmer

  • The Raking

  • Rings

  • Get Out

    ★★★★

  • XX

  • Ingrid Goes West

    ★★

  • The Bye Bye Man

  • A Cure for Wellness

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • Ouija: Origin of Evil

  • Capture Kill Release

  • Split

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • Better Watch Out

  • The Girl on the Train

  • The Edge of Seventeen

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

  • The Autopsy of Jane Doe

  • Moonlight

  • Blair Witch