sean has logged 49 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Killing American Style

Killing American Style

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ryan's Babe

Ryan's Babe

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zatoichi

Zatoichi

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry