Tess has logged 27 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thank God He Met Lizzie

Thank God He Met Lizzie

1997
×
Read the review Edit this entry  
26
The Parent Trap

The Parent Trap

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Romance & Cigarettes

Romance & Cigarettes

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Message in a Bottle

Message in a Bottle

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
Truth

Truth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
The Others

The Others

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shipping News

The Shipping News

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paris Follies

Paris Follies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Safe

Safe

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Carnage

Carnage

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Prize Winner of Defiance, Ohio

The Prize Winner of Defiance, Ohio

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★½
Edit this entry  
01
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry