Edith has logged 20 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Saphead

The Saphead

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sapphire

Sapphire

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Major League

Major League

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Koch

Koch

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Samsara

Samsara

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Salmon Fishing in the Yemen

Salmon Fishing in the Yemen

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Big Bird in China

Big Bird in China

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Player

The Player

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Read the review Edit this entry  
13
Harper

Harper

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Running the Sahara

Running the Sahara

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Summer Magic

Summer Magic

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Rutles 2: Can't Buy Me Lunch

The Rutles 2: Can't Buy Me Lunch

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Rutles: All You Need Is Cash

The Rutles: All You Need Is Cash

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry