• Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Homebody

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Q: Into the Storm

  • Nobody

    ★★★½

  • Inbetween Girl

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • My Psychedelic Love Story

    ★★★★

  • The Pizzagate Massacre

  • Seduced: Inside the NXIVM Cult

  • Belushi

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Ultimate World

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • MLK/FBI

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • dogs

  • Showbiz Kids

    ★★★½