Sort by

Stefan has logged 17 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mother

Mother

1996
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Postcards From the Edge

Postcards From the Edge

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★★
Edit this entry  
11
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry