Sort by

Gillian has logged 24 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heat

Heat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Keeping Mum

Keeping Mum

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Animal Farm

Animal Farm

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lennon Naked

Lennon Naked

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Call

Last Call

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I'm Not Here

I'm Not Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Soul Boys of the Western World

Soul Boys of the Western World

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Asylum

Asylum

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
March of the Penguins

March of the Penguins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry