Sort by
  • Big Mäck: Gangsters and Gold

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★½

  • The Swimmers

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★½

  • TÁR

    ★★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Corsage

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Biking Borders - eine etwas andere Reise

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Sörensen's Fear

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Rising High

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★½

  • The Kangaroo Chronicles

    ★★★½

  • Sleep

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Masel Tov Cocktail

    ★★★★

  • Mama Weed

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Advantages of Travelling by Train

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • 7500

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Made in China

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • F for Freaks

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★

  • 40 Minutes Over Maui

    ★★½

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • System Crasher

    ★★★★½

  • American Factory

    ★★★★

  • Glass

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½