Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
TÁR

TÁR

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Thirst

Thirst

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Corsage

Corsage

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Cleaners

The Cleaners

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Big Mäck: Gangsters and Gold

Big Mäck: Gangsters and Gold

2023
×
Edit this entry  
04
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Broadway by Light

Broadway by Light

1958
×
★★★
Edit this entry  
27
The Ogre

The Ogre

1996
×
★½
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Q

Q

1982
×
★★
Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Moon

Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
The Baader Meinhof Complex

The Baader Meinhof Complex

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
Everest

Everest

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry